לתרומות

מי אנחנו

ואיך אנחנו מצילים חיים?

להכיר את הפעילות של חברים לרפואה
מי אנחנו

עמותת ״חברים לרפואה״ נולדה בשנת 2003 מתוך חזון לתת תרופה לכל מי שזקוק לה
עם השנים הפך החזון למציאות, וכיום מהווה העמותה ארגון גג הגדול בתחומו לסיוע בתרופות החל מתרופות בסיסיות ועד לתרופות יקרות שאינן בסל הבריאות. עשרות אלפי חולים מקבלים סיוע בתרופות מדי חודש. התרופות מגיעות אלינו מעודפי תרופות הנתרמים על ידי אנשים פרטיים ומשיתופי פעולה עם חברות התרופות.

אנו מאמינים כי בריאות היא הזכות הבסיסית של כל אדם והיא לא צריכה לעלות כסף או לדרוש מאמצים בירוקרטיים. לכן אנו מספקים את מעטפת התמיכה המרבית, הכוללת גם טיפול בהיבטים הביורוקרטיים והמשפטיים הנדרשים להשגת את התרופה הנדרשת.

 

 

מערך איסוף התרופות - כל אחד יכול לתרום תרופות

בישראל נזרקות לפח מידי שנה תרופות בשווי של למעלה מ-500 מיליון ש"ח. מתרופות פשוטות שעלותן שקלים בודדים ועד תרופות יקרות שמחירן יכול להגיע למאות אלפי שקלים בכל חודש ואף תרופות יקרות שאינן בסל התרופות. תרופות אלו ואחרות, שנמצאות כמעט בכל בית בישראל, נחוצות ביותר לחולים שאין באפשרותם לרכוש אותן או לשלם את דמי ההשתתפות העצמית. 

עבור החולים שזקוקים לתרופות הללו הקמנו נקודות איסוף ברחבי הארץ, בחלקן אפשרות למסירת תרופות בקירור. כך, במאמץ קטן, אתם יכולים למסור את התרופות שנשארו אצלכם ללא שימוש, ואנו נדאג להעביר אותן למי שזקוקים להן. זה כל כך פשוט ומציל חיים!

כאן ניתן לראות את רשימת נקודות האיסוף- לתרום תרופה

מערך מיון תרופות וחלוקתן 

מרכז המיון והחלוקה של חברים לרפואה מתנהל כבית מרקחת לכל דבר, פועל על פי החוק ובהתאם לכללים של משרד הבריאות. את התרופות שמגיעות אלינו מקבלים צוותים של רוקחים מתנדבים וצוותים מקצועיים שתפקידם לוודא את בטיחות ואיכות התרופות. מיון התרופות נעשה תחת בקרת טמפרטורה על פי התקנים המחמירים של משרד הבריאות. התרופות שנמצאו מתאימות ובתוקף מועברות למרכז הלוגיסטי לחלוקה, אל מאות מגירות ומדפי המרכז הלוגיסטי של בית המרקחת 'יד שניה'. תרופות שאינן בתוקף או שאינן כשירות, עוברות להשמדה ירוקה- כך אנחנו דואגים גם לבריאות של כולנו ולאיכות הסביבה.

  

חלוקת התרופות היא מלאכה מורכבת המשלבת בתוכה אחריות, רגישות, אנושיות ואיכפתיות. אנו מתמודדים עם אלפי הפונים מחד ועם הרצון לאפשר פתרונות לכל פונה כדי שנוכל לדאוג למקסימום נזקקים במינימום ביורוקרטיה. הטיפול בפניות מתבצע בכל המחלקות על ידי הצוות שלנו שמקבל את המסמכים, צוות הרוקחים שמכין את התרופות ומערך החלוקה של התרופות אל הפונים בתקווה שיהיה לרפואה שלימה.

 

אנחנו ב'חברים לרפואה' משתדלים לעשות את המירב כדי שכל חולה יקבל את התרופות שלו בצורה הנעימה והטובה ביותר. אנו משתדלים לדאוג שהתרופות יגיעו עד לביתם של חולים שאין ידם משגת, ללא שום תמורה, כדי שיוכלו לנצל את כספם לרכישת מזון ומוצרי יסוד.
מערך השגת תרופות יקרות ומחלקה משפטית

לעתים קרובות מדי החיים של אנשים תלויים בכסף וביכולת של אנשים להתמודד עם מחסומים בירוקרטיים. חלק מהתרופות הנדרשות לטיפול במחלה יקרות מאוד ועלותן יכולה להגיע לעשרות אלפי שקלים בחודש. יש תקווה שהתרופה יכולה אולי להציל חיים, אולם מחירה הגבוה לא מאפשר את רכישתה. כך, בנוסף להתמודדות הפיזית והנפשית מצטרפת התמודדות כלכלית בלתי אפשרית.

מחלקת תרופות יקרות של חברים לרפואה הינה מרכז רב זרועות המרכז בתוכו כמעט כל סיוע אפשרי. צוות המחלקה מקבל את הפניות ובודק את הבקשות בהתאם לנהלים, היועצים המשפטיים של המחלקה בוחנים את זכויות החולה ופועלים להשגת אישור ראשוני של התרופה מול קופות החולים וחברות הביטוח. במקביל אנו פועלים להשיג את התרופות מעודפי תרופות / מחזור תרופות בקהילה ובמידת הצורך, פותח הארגון קרן לגיוס תרומות למימון התרופה.

זקוקים לתרופה יקרה שלא נמצאת בסל התרופות? כאן תוכלו לקבל את כל המידע אודות המחלקה לתרופות יקרות.

זקוקים לליווי משפטי ובירוקרטי? רוצים לתרום מהידע שלכם עבור החולים? כאן תוכלו לראות בהרחבה על המחלקה למיצוי זכויות.

 

שיתופי פעולה עם חברות תרופות 

בהקמת בית המרקחת ההתנדבותי, אנו רואים שליחות וחובה לחבר את חברות התרופות לחזון, בכדי שאף חולה לא יאבד את חייו בשל מחסור בתרופה. כך, בנוסף למבצע איסוף התרופות באמצעות למעלה מאלף נקודות איסוף, 38 חברות התרופות המובילות בישראל שותפות לפעילות  שלנו במטרה לאפשר סיוע לחולים הזקוקים לעזרה.

אנו פועלים כל העת להעמיק את שיתופי הפעולה עם חברות תרופות ישראליות ובינלאומיות ולאפשר לעוד חולים לקבל את התרופה הנדרשת להם.


קרנות גיוס

בכל יום מגיעות אלינו בקשות לעזרה במימון תרופות, טיפולים וניתוחים מצילי חיים, שעלותם מגיעה לעשרות אלפי ואף למיליוני שקלים. אנחנו משתדלים לסייע, לתת עוד תקווה עבור כל חולה שנלחם ומבקש להמשיך לחיות ורק קושי כלכלי מפריד בינו ובין התקווה. בין אם מדובר בניתוח מורכב בחו"ל שאינו מתאפשר במסגרת הקופה, או בתרופות יקרות חדשניות שאינן בהתוויה.
כל פנייה היא שאלה של חיים!

מעוניינים לפתוח קרן לגיוס למימון תרופות או הוצאות רפואיות? אנא קראו את ההנחיות לפתיחת הקרן . מעוניינים לתרום  למי שזקוק? כל תרומה תתקבל בהערכה רבה! ניתן לראות את כל הקרנות הפעילות כאן.פעילויות לילדים ולנוער

כ-1,200 ילדים, בני נוער וצעירים בעלי נכויות ומוגבלויות נהנים מפעילויות מחלקת הילדים והנוער של 'חברים לרפואה'. מתנדבי העמותה מארחים להם חברה ונוטעים תקווה בליבותיהם של אלפי ילדים בעלי צרכים מיוחדים.

לפעילות של מחלקת הילדים יכול להגיע כל ילד חולה, מגיל שבע ומעלה, בהתאם למצבו הבריאותי. מטרת המתנדבים, בסיוע מתנדבי השירות הלאומי, לדאוג שכל ילד שחפץ בכך, יוכל להשתתף בפעילויות. הילדים נהנים מאירועים, מחנות קיץ וחורף, טיולים בארץ ובחו"ל, שבתות וחגים הנחגגים בצוותא ומפעילויות נוספות המתקיימות בכל ימות השנה.

בנוסף, מאפשרים המתנדבים ימים של מנוחה ומרגוע גם להורים ולבני המשפחה  בידיעה שילדיהם נמצאים בידיים בטוחות ואוהבות שדואגות לכל מחסורם.
מעוניינים להתנדב בפעילויות המיועדות לילדים של חברים לרפואה? כאן ניתן לקבל פרטים נוספים.

המחלקה לסיוע בינלאומי במצבי חירום

בעיתות חירום ומצוקה ברחבי העולם, אנו מוצאים את עצמנו לעיתים תחת בקשות בינלאומיות לסיוע ועזרה. המחלקה הבינלאומית מפעילה מוקד ומערך סיוע בינלאומי הפועל בדרכים יצירתיות תוך שיתופי פעולה עם כלל המשק בהשגת תרופות וציוד רפואי.

העמותה מקיימת קשר הדוק עם גופי החירום בישראל, צה"ל, פיקוד העורף, משרד הבריאות, שמאפשר  להתכנס ולמצוא פתרונות מהירים במצבי חירום. בשנים האחרונות עמדה העמותה מאחורי עשרות מבצעי העברת טונות של ציוד רפואי ותרופות ברחבי העולם, שהיוו תגובה מהירה ויעילה למצבים מסכני חיים. כאן ניתן ללמוד עוד על הפעילויות שלנו במצבי חירום בינלאומיים

חברים לרפואה מפתחת ומקדמת יוזמות בינלאומיות לשותפויות בכל הקשור בהנגשת וקידום התרופות בעולם.
כל הזכויות שמורות לחברים לרפואה (ע״ר) 2022
תנאי שימוש מדיניות פרטיות נגישות