לתרומות

המחלקה הדואגת שבירוקרטריה

לא תעמוד בדרך להחלמה

המחלקה למיצוי זכויות לטיפולים רפואיים

לא פשוט להיות חולה וקשה אף יותר להיות חולה שהתרופה או הטיפול שלו לא נמצאים בסל התרופות. כך חולים הנלחמים במחלות קשות נאלצים להילחם במערכות גדולות, ניירת ובירוקרטיה.

המחלקה למיצוי זכויות הוקמה על מנת לסייע לחולים להתרכז בבריאותם ולטפל בבירוקרטיה שמפרידה בין החולה לתרופה לה הוא זקוק. הצוות המשפטי של המחלקה מלווה את החולה בכל סוגייה משפטית שקשורה לקבלת תרופה או הטיפול. היועצים המשפטיים בראשות עו"ד יעל פרידל, בוחנים את זכויות החולה לאישור ראשוני של התרופה מול קופות החולים בוועדות החריגים ומול חברות הביטוח. במקרים רבים, המחלקה למיצוי זכויות מלווה את החולה עד בתי המשפט לקבלת אישור מיוחד לקבלת התרופה דרך קופת החולים ואף עד הכנסת התרופה לסל התרופות לכל הזקוקים לה.  

המחלקה למיצוי זכויות, סייעה למאות חולים לקבל את הזכויות והטיפול הרפואי המגיע להם מקופות החולים ומחברות הביטוח. בראש המחלקה עומדת מייסדת ומנהלת המחלקה, סמנכלי"ת העמותה הגב' שירה חלפון. כמו כן, למחלקה מייעצים אנשי משפטים מקצועיים ביותר.

מעוניינים לסייע למאמצי המחלקה בסוגיות משפטיות?

מוזמנים להצטרף אלינו ולתרום מהידע והניסיון שלכם להצלת חיים. מעוניינים ללמוד יותר על ליווי משפטי לקבלת תרופות? מוזמנים לקרוא את הספר ״ מיצוי זכויות לתרופות וטיפולים רפואיים - קופות חולים וועדות חריגים״ מעת השופטת בדימוס שרה גדות, היועצת הקבועה של העמותה, המיועד לעורכי דין ומתנדבים בעמותת ״חברים לרפואה״.

זקוקים לליווי משפטי לקבלת תרופה או טיפול?

מתקשים להתמודד לבד מול המערכת הבירוקרטית? אנחנו כאן למענכם! צרו קשר ונסייע במתן ליווי משפטי למיצוי זכויות חינם.

כי אנו מאמינים שלכל חולה מגיעה הזכות לתרופה. 

סיפורי הצלחה

קראו על ההצלחות שלנוכל הזכויות שמורות לחברים לרפואה (ע״ר) 2022
תנאי שימוש מדיניות פרטיות נגישות