לתרומות

חברים בכל העולם

המחלקה לסיוע במצבי חירום

המחלקה לסיוע חירום בינלאומי

המחלקה לסיוע חירום בינלאומי הוקמה מתוך רצון לקדם את החזון של העמותה בתוך ישראל ומחוצה לה. במהלך השנים האחרונות המחלקה התמודדה עם אתגרים רבים ושונים ומכל אחד מהם היא יצאה עם ידע ותובנות אודות השגת תרופות במצבי חירום.

 

קורונה -  בניית מערך לוגיסטי מיוחד לאספקת תרופות
 

החמ״ל הראשון של המחלקה הוקם כאשר העולם נכנס לסגרים במגפת הקורונה ומאות מתנדבים התגייסו למען מטרה אחת – לספק תרופות לכל מי שזקוק להן. במשך שנתיים המחלקה ומתנדבי העמותה סיפקו תרופות למבודדים שלא יכלו לצאת מהבית ולחולים שלא יכלו להרשות לעצמם לרכוש תרופות. המחלקה דאגה לתרופות למחלות כרוניות, תרופות לתסמיני קורונה ולתופעות הליווי של המחלה, תרופות יקרות ונדירות למחלות קשות ועוד.

כארגון מוביל בישראל בתחום הנגשת התרופות קיבלנו פניות לא רק מאנשים פרטיים, אלא גם מבתי חולים וקופות חולים שלא יכלו לטפל בחולים הנמצאים בבידוד. בתוך שלושה שבועות למדנו להתמודד עם האתגרים הלוגיסטיים של המצב ולימדנו גם את האחרים. למשל, את קופות החולים שהקימו את מערך הסיוע לחולים עד הבית.

לשמחתנו, המגפה עברה ואנחנו נזכרים בלחץ ובאתגרים של התקופה כאשר אנחנו מסתכלים על אות שר הבריאות ואותות רבים נוספים על פעילותינו במהלך הקורונה.

 

המלחמה באוקראינה – עבודה עם ארגונים בינלאומיים לשליחת תרופות

המחלקה חזרה לפעול בעצימות מלאה כאשר פרצה המלחמה באוקראינה ומאות אנשים נאלצו לעזוב את בתיהם. חוויה אכזרית לאנשים בריאים ולאנשים חולים היא אכזרית כפליים, כאשר ללחץ ולדאגות למשפחה, ביטחון אישי ופרנסה מתווספת גם הדאגה להשגת תרופות קבועות למחלות כרוניות או תרופות יקרות למחלות קשות.

בתוך 12 שעות מתחילת המלחמה הוצאנו את משלוח התרופות הראשון בסיוע משרד החוץ, הצלב האדום וגופים מתנדבים. שיתוף הפעולה המרגש של חברות תרופות ופילנתרופים אפשר לנו לספק מענה מידי לצרכים שונים של החולים הרבים וכן להמשיך לסייע למאות חולים לקבל טיפול קיומי.

 

רעידת אדמה בטורקיה – התארגנות מיידית לאיסוף והעברת תרופות

רעידת אדמה שהתרחשה בטורקיה בחודש פברואר 2023 הותירה עשרות אלפי נפגעים. בתוך מספר שעות בודדות ציוד רפואי ומשלוח תרופות כבר היה אצל מתנדבים של ארגוני חסד שונים שהיו בדרכם לסייע בהצלת חיי אדם.

אנו מסכמים את הפעילות של העמותה בתקווה כי לא נצטרך עוד להפעיל מערכי חירום, אך בביטחון כי נוכל לתת מענה להשגת תרופות בכל מצב חירום! 


מחלקת החירום הבינלאומית זוכה להכרה בילאומית ואנו גאים על כך. 

סיפורי הצלחה

לחצו כאן


צרו קשר

לחצו כאן
כל הזכויות שמורות לחברים לרפואה (ע״ר) 2022
תנאי שימוש מדיניות פרטיות נגישות