English עברית
גודל גופן: א א א

אודות חברים לרפואה

You need Flash player 8+ and JavaScript enabled to view this video.

בשנת 2003 הוקם ארגון 'חברים לרפואה' מתוך אמונה שיש לסייע לחולה בכל מצב. במשך 15 שנות פעילות, מסייע הארגון לעשרות אלפי חולים שאין באפשרותם לרכוש תרופות וטיפולים רפואיים. כיום, 'חברים לרפואה' הוא הארגון הגדול ביותר להנגשת תרופות לנזקקים.
בארגון מתנדבים כ-750 עובדים בכלל חטיבות הפעילות:

תרופות

בכל שנה הולכות לפח תרופות בשווי של למעלה מ-300 מיליון שקלים. התרופות הללו נמצאות בארון הביתי שלכם ללא שימוש. במערך מסועף, הציבה 'חברים לרפואה' כ- 600 מוקדי איסוף תרופות ברחבי הארץ. העמותה מזמינה אתכם להפקיד בתיבה את חצי התרופה המלאה על מנת שזו תגיע אל היעד הנכון. התרופות מגיעות בשינוע משוכלל ומוקפד למרכז הלוגיסטי ומשם למיון. מדי חודש נעזרים בעמותה כ-5000 חולים בתרופות שידם אינה משגת. התרופות שנתרמו במוקדים, ממוינות על ידי רוקחים מקצועיים ומועברות תמורת מרשם ודוח סוציאלי על ידי מתנדבים מסורים עד לבית החולה.

בית מרקחת וולנטרי


למעלה מ-28 חברות תרופות בישראל ובעולם תומכות בבית המרקחת ההתנדבותי, ומערך הנתינה גדל בהתמדה, חברות התרופות תורמות תרופות מעודפי מלאי או לקראת פגות תוקף. מאות חולים כרוניים נעזרים בבית המרקחת ההתנדבותי, ומקבלים תרופות ללא כל עלות.
בבית המרקחת ההתנדבותי מתנדבים באופן קבוע עשרות רוקחים ואנשי צוות, אשר חלקם הגיעו ממערכות הפארמה הגדולות בישראל. שילוב של מקצועיות, יחד עם אמפתיה והבנה, מהווה שילוב מנצח של שירות לחולים הזקוקים לכך, במיוחד במצבם הרגיש.


מערך הסיוע בתרופות יקרות, ומיצוי זכויות לתרופות


עשרות שיחות של חולים הזקוקים לתרופות שאינן בסל, מגיעות למערך הסיוע של הארגון. המערך נותן מענה כולל במגוון דרכים: ראשית באיתור התרופה מאנשים שנותרה בידם התרופה ואין בה שימוש, או מתרומות של חברות תרופות.
בנוסף בדיקת זכאות מול קופת החולים, הפנייה לוועדות החריגים של קופות החולים ואם יש צורך - התערבות משפטית להגשת קבילות. מערך הסיוע מביא פתרון למאות חולים בשנה לקבלת התרופות המגיעות להם.
במערך הסיוע במיצוי הזכויות לתרופות מתנדבים שישה עורכי דין, שופטת בדימוס וצוות מקצועי. המחלקה רואה לנגד עיניה חולים שזקוקים לעזרה והצלת חיים מיידית במסגרתם זוכים החולים לתרופות ולטיפולים - הצלת חיים כפשוטה.


מחלקת קרנות הצלה


חולים רבים נזקקים לתרופות יקרות או טיפולים מצילי חיים המצריכים הוצאות רפואיות בסכומים אדירים. זאת בנוסף לקושי הכללי שמשפחת החולה חווה בתקופה בה חלק מבני המשפחה מפסיקים לעבוד. 'חברים לרפואה' רואה שליחות בהנגשת טיפול רפואי לכל נזקק מבלי שהכסף יעיב על התהליך. מערך הסיוע של העמותה כולל למעלה מ-150 קרנות הצלה. בהתאם לדרישה, נפתח לכל קרן חשבון מיוחד לאיסוף התרומות ומימון ההוצאות היקרות. העמותה עושה כל שביכולתה על מנת לסייע לאותם החולים לקבל את הטיפול הרפואי המיוחל בארץ או בחו"ל.


מחלקת הילדים


ילדים חולים נאלצים להפסיד חוויות ילדות עם חבריהם לגן ולכיתה. הם מבלים ימים ארוכים בבית, בבית החולים או בשיקום בטיפולים קשים ומתישים ומשוועים לאוויר צח. מחלקת הילדים של 'חברים לרפואה' פועלת סביב עונות השנה עבור הילדים ודואגת לפעילויות צבעוניות ושוברות שגרה עבורם: שבתות נופש, ימי כייף, מסיבות, אירועים, מחנות קיץ וחורף. אלפי ילדים חולים נהנים בחסות המחלקה, חווים אויר ואווירה ומקבלים הרבה כח להמשיך הלאה במסעם המאתגר.
'חברים לרפואה' מעניקה לילדים החולים את התרופות מצילות החיים להצלת הגוף ולצידן, מחנות וימי כייף לנפש. כי גוף ונפש יחדיו, יכולים לנצח הכל.