לתרומות

סדנת ציור

תל השומר

מבין מכלול הפעילויות של 'חברים לרפואה' על מתנדביה הרבים, בולט במיוחד סדנאות הציור והאומנות המתקיימות מידי שבוע בימי רביעי בחדר האוכל של מרכז השיקום בבית החולים שיבא תל השומר.

בכל יום רביעי, בהגיע שעות אחר הצהריים, משנה חדר האוכל את ייעודי והופך לאולם אומנות שמתקיימות בו סדנאות ציור בהשתתפות החולים המאושפזים במחלקה.

את הסדנא מעבירים ציירים, פסיכולוגים ובנות שירות לאומי המתנדבים ב'חברים לרפואה', ומקיימים סדנאות ציור מרתקות לשוהים במחלקה, חלקם הגדול, מוגבלים שהפכו נכים בעקבות תאונה, אירוע מוחי ופגיעות נוספות, כאשר ברגע אחד עולמם חרב עליהם ומאנשים פעילים, תוססים המקיימים סדר יום שגרתי, הם מוצאים עצמם בין קירות המחלקה, עוברים תהליך שיקום ארוך ומורכב, ומנסים לסגל כישורי חיים מחודשים בעקבות הפגיעה.

מחקרים רבים מראים כי סדנאות ציור משפרות ומקדמות את תהליך השיקום ומאפשרות למאושפזים במחלקה לברוח אל עולמם הפנימי ולצבוע בצבעים של ממש את חלומותיהם ותקוותיהם.

התגובות של השוהים במחלקה לסדנא השבועית מצליחות להפתיע אפילו את המתנדבים הוותיקים, כאשר חלקם ציינו כי עד שלא הגיעו למחלקה, הם כלל לא ידעו שטבוע בהם אומנות הציור. "אנחנו מחכים לכם במשך כל ימות השבוע", זו התגובה הרווחת ביותר ששומעים המתנדבים שמגיעים להעביר את הסדנא.

אם אתם נמנים עם אלו שיודעים להעביר סדנת ציור בצורה אומנותית, ארגון 'חברים לרפואה' זקוק לכם. פנו אלינו והצטרפו למערך המתנדבים המסור המעביר את הסדנא מידי שבוע. ציירים מנוסים, חובבי ציור ואנשים המעוניינים להתנדב בתפעול הפרויקט – יתקבלו בברכה.

המוטו של 'חברים לרפואה' אומר: עלות החומרים יקרה, אבל החיוך של המאושפזים, יקר עוד יותר. כל שקל לרכישת ציוד הציור, ישמח עוד משתקם.

להתנדבות ותמיכה בפרויקט

ציירים מנוסים, חובבי ציור ואנשים המעוניינים להתנדב בתפעול הפרויקט – יתקבלו בברכה.

למילוי טופס התנדבות

נשמח על כל תרומה, קטנה כגדולה, עבור רכישת הציוד לתפעול הפרויקט – צבעי אקריליק, מכחולים, כני ובדי ציור, ועוד.

לתרומות 

 

כל הזכויות שמורות לחברים לרפואה (ע״ר) 2022
תנאי שימוש מדיניות פרטיות נגישות