לתרומות

מייסדי העמותה

הרב יחיאל לנדמן ז"ל

הרב יחיאל לנדמן ז"ל ממייסדי הארגון

הרב יחיאל לנדמן ז"ל, בן לניצולת שואה, איש עסקים, יהודי חרדי, אבא, סבא, בעל חסד ואיש עשייה שרבים נהנו מפעילותו. בכל השנים התעקש להיקרא מר ולא "רב" כשהוא מסביר בחיוך "אינני רב עם אף אחד". את ארגון חברים לרפואה, המונה עשרות עובדים ואלפי מתנדבים בכל רחבי הארץ, הקים הרב לנדמן בשנת 2003 יחד עם ברוך ליברמן המשמש כיום כמנכ"ל העמותה.
הרב יחיאל לנדמן הגיע לפני למעלה מעשור לקבל עצה להמשך דרכו מגדול הדור הרב חיים קנייבסקי זצ"ל, שיעץ לו לעסוק בעשיית חסד: "הרב אמר לי שהגיע הזמן שהנזקקים יפיקו תועלת מהעשייה שלי. מאז ועד היום הקדוש ברוך הוא עוזר. אנחנו רק משתדלים לא להפריע", נהג לומר תמיד בצניעות. ברבות השנים, הצליח הארגון הקטן לגעת בחייהם של מאות אלפי אנשים. לא רק בחייהם של חולים ומוגבלים אלא גם בחיים של בני משפחותיהם, חברים, מכרים, בחייהם של המתנדבים ובחייהם של כל מי שנחשפו לארגון, בארץ ובעולם. הרב לנדמן חרט על דגל הארגון לסייע לכל אדם, בלי קשר למוצא או דת וכך פעל עד אחרון ימיו.
הרב לנדמן ייסד בארגון מגוון מחלקות תוך חשיבה יסודית על צרכי החולים ובני משפחותיהם, החל מתמיכה רפואית, כלכלית, מקצועית, משפטית, קייטנות לילדים, ניתוב תרופות למי שזקוק להן, בית מרקחת מורשה המנוהל בהתנדבות ועוד עשרות פעילויות של חסד.
בימי חייו הוענקו לארגון שלושה אותות: מטעם המועצה הלאומית להתנדבות, מגן שר הבריאות ובאוגוסט 2013, מספר חודשים לפני פטירתו, הוענק לו אות הנשיא להתנדבות לשנת 2013.
הרב לנדמן ז"ל, האיש שדאג לכולם, לא חשב מעולם לדאוג לעצמו. בסוף אוקטובר 2013 אושפז הרב לנדמן בבית החולים תל השומר לאחר שסבל מהידרדרות בתפקוד הכליות והלך לעולמו כמה ימים לפני יום הולדתו ה-64 כשהוא מותיר אחריו משפחה ואלפי מתנדבים, עובדים וחברים, המבכים את הסתלקותו בחטף ובטרם עת.

 

 

 

כל הזכויות שמורות לחברים לרפואה (ע״ר) 2022
תנאי שימוש מדיניות פרטיות נגישות