English עברית
גודל גופן: א א א

פנל לזכרו של הרב יחיאל לנדמן ז"ל בוועידת הקיימות לעסקים של כלכליסט

You need Flash player 8+ and JavaScript enabled to view this video.

בוועידת הקיימות לעסקים של כלכליסט התקיים פנל לזכרו של מייסד חברים לרפואה הרב יחיאל לנדמן. במסגרת הכנס קיבלו חברות התרופות השותפות לפעילות הארגון אות הוקרה על שם הרב יחיאל לנדמן ז"ל.

רצ"ב דבריו של ברוך ליברמן מנכ"ל חברים לרפואה כפי שנאמרו במהלך הכנס.

לצפייה בכתבה שפורסמה בכלכליסט

אני מניח שעכשיו כבר ברור לכולכם מדוע "חברים לרפואה" זו קיימות. דאגה להמשך הקיום האנושי. לאלפים רבים של חולים בישראל אין כסף לרכוש תרופה. קשישים, ניצולי שואה, קשי יום הסובלים ממחלות כרוניות, חד-הוריות המתמודדות עם מחלה קשה... כל מי שלצערנו צריכים לבחור בין אוכל ובין תרופות.

מסקר שביצענו עולה כי בכל שנה יותר ממאה וחמישים מיליון ש"ח של תרופות נזרקות לפח, אחד מכל 2 חולים כרוניים יחליף את אחת התרופות שלו כל 3 חודשים, ולאלפי חולים בישראל אין 300 ש"ח בחודש כדי לממן את חלקם בהשתתפות העצמית לרכישת תרופות.

ומצד שני – יש כ 300 נקודות איסוף של תרופות מופעלות על ידינו. יותר מ 50 חברות עסקיות ערכו איסוף תרופות השנה כחלק מפעילות החברה, ובסך הכל ביחד עם חברות התרופות הצלחנו להעביר יותר מ 30 מיליון ש"ח תרופות למי שנזקק להן .
במקום הזה אנחנו פועלים. אנחנו יודעים לקחת את התרופות האלה, ולתת אותם למי שלא יכולים לרכוש אותם. זוהי קיימות אמיתית.

יושבים איתנו היום בקהל אנשים יקרים, מנכ"לים של חברות תרופות, שאנחנו רואים בהם שותפים לחזון ולדרך, ואף יותר מכך:
שלמה ליבוביץ מנכ"ל חברת פריגו, שרון אילון מנכ"לית חברת MSD, אבינועם ספיר מנכ"ל חברת טבע ישראל. חברי הפאנל – המנכ"לים של ABBVIE בייאר, ראש, ונוברטיס, וחברות כמו מדיסון לביא בראשות ידידינו יואל ליפשיץ, פייזר, פלוריש, גונסון, ודקסל.
לכל אחד מהאנשים היקרים האלה, התורמים לנו תרופות יקרות ערך מדי יום, בחרנו ב"חברים לרפואה" להעניק את אות המופת על שם הרבה יחיאל לנדמן.

הרב לנדמן, שבשבילנו הוא ה'נוכח-נפקד' במפגש היום, היה אדם שנושא הקיימות בכל מה שקשור בבריאות היה מפעל חייו. זכיתי להיות לו לשותף, ולייסד יחד איתו את ארגון "חברים לרפואה".
לפני שנה הלך יחיאל לעולמו והוא עוד לא בן 64. אדם שהקדיש את כל זמנו ומרצו למען אחרים על פני הדאגה לעצמו ולבריאותו. לצערינו, יחיאל לנדמן – האיש והחזון – איננו עוד איתנו, אולם יחיאל לנדמן – האישיות – ממשיך וימשיך להוביל ולסמן לנו את הדרך.
יחיאל ז"ל. הגיע מעולם הפיננסים, ובאופן אמיץ ונדיר החליט להפנות את כישוריו ואמצעיו למאבק למען שוויון חברתי-כלכלי בשירותי רפואה.

הדגם שהציב בפנינו יחיאל, אין לו תקדים או דומה בכל העולם, "אות המופת" על שמו מוענק למי שיחיאל היה רוצה בכל נפשו ומאודו להעניק לו אותו בעצמו, ואני בטוח שאותם מנכ"לים שהכירו את פועלו המבורך ודאי יישאו בכבוד וגאווה את האות הזה.

משפחת "חברים לרפואה", המונה אלפי מתנדבים בכל הארץ, שמחה ומאושרת בהוקרה הנמסרת לכם בתודה נרגשת ובברכה לבבית.
אם נצליח לגרום לכך שכל חברות התרופות יהיו שותפות איתנו בפרויקט הזה אנו בטוחים שישראל תהיה חברה טובה יותר. הרבה יותר.

הרשו לי לברך את המנכ"לים, מקבלי אות המופת: אתם החברים האמיתיים של "חברים לרפואה".

ועוד מילה אחת לכם, היושבים כאן: כשאתם חוזרים הביתה, פתחו בבקשה את מגירת התרופות שיש לכם בבית, ויחד איתה פתחו גם את הלב. אנחנו לא מבקשים כסף. רק את מה שיש לכם ממילא. הביאו את התרופות האלה אלינו, או התקשרו כדי לברר איפה ניתן לאסוף אותן, ותבואו על הברכה.